جمشید خانیان به جشنواره‌ی «کلاغ سفید» آلمان رفت

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جمشید خانیان عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، نویسنده رمان «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» مهمان دوسالانه «کلاغ سفید» کتابخانه بین‌المللی کودک و نوجوان مونیخ شد.
جمشید خانیان داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس کشورمان که به عنوان اولین نویسنده ایرانی در جشنواره دوسالانه «کلاغ‌ سفید» کتابخانه بین‌المللی کودک و نوجوان مونیخ حضور داشت؛ به سخنرانی پرداخت.
جشنواره‌ کلاغ سفید در سال ۲۰۱۸ از ۱۲ نویسنده‌ کودک و نوجوان از سراسر دنیا دعوت کرده بود تا در تیر ماه در این رویداد مهم ادبی شرکت کنند.
در این مراسم بخش‌هایی از رمان «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زبان آلمانی خوانده شد و در ادامه حاضران در جلسه درباره‌ «یونس» و «سارا» شخصیت‌های داستانی این رمان سوال‌هایی را با نویسنده مطرح کردند.
پس از آن، برنامه «کاناپه سفید» برگزار شد که طی آن رویا مکتبی با این نویسنده ایرانی درباره آثارش به گفت‌وگو نشست.

در این گفت‌وگو، خانیان به پرسش‌هایی در زمینه چرایی و انگیزه‌هایش در نوشتن برای نوجوانان، نقش اقلیم و جغرافیا در روایت داستان‌هایش و همچنین نقش حرمت انسانی در شخصیت‌پردازی داستان‌هایی که خلق کرده است؛ پاسخ داد.
در عین حال این نویسنده آبادانی در مدارس استان «باواریا» حاضر شد و از نزدیک با دانش‌آموزان دیدار کرد و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد.
جمشید خانیان متولد سال ۱۳۴۰ در شهر آبادان است که نویسندگی را در دهه ۶۰ آغاز کرده و پس از خلق آثاری در حوزه بزرگسالان، در حوزه ادبیات کودک و نوجوان فعالیت‌های زیادی را انجام داده است.
داستان‌هایی همچون «یک جعبه پیتزا برای ذوزنقه‌ کباب شده»، «قلب زیبای بابور»، «کوسه ماهی»، «ناهی»، «غوص عمیق»، «شب گریه‌های چشم سفید» و «شبی که جرواسک نخواند» از جمله آثار این نویسنده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید