شرایط عضویت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شرایط عضویت در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

مقدمه:

در اجرای تبصره‌ی ۱ ماده‌ی ۱۰ اساس‌نامه‌ی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، این آیین‌نامه در تاریخ ۵/۱۱/۸۷ به منظور تدوین شرایط عضویت در انجمن تنظیم ‌شد و به امضای اعضای اصلی هیئت‌مدیره: مهدی حجوانی، محمود برآبادی، شهرام اقبال‌زاده، محسن هجری، مناف یحیی‌پور، جمال اکرمی و معصومه انصاریان و همچنین بازرسان انجمن: محمد شریعتی، علی قنبری و روح‌الله مهدی‌پورعمرانی رسید. بدیهی است که آیین‌نامه‌های پیشین از این تاریخ فاقد اعتبار خواهند بود.

ماده‌ی ۱- تعریف

منظور از نویسندگان در انجمن، طبق مواد ۲ و ۱۰ اساس‌نامه، همه­‌ی نویسندگان، شاعران، مترجمان و تولیدکنندگان آثار مکتوب در حوزه­‌ی ادبیات کودک و نوجوان‌اند که ضمن برخورداری ‌از دیگر شرایط عضویت، در حد لازم، آثار چاپ شده در این حوزه نیز، متناسب با این آیین‌­نامه داشته باشند.

ماده‌ی ۲- شرایط پذیرش عضو پیوسته

آثار مکتوب (مورد اشاره در ماده‌ی ۱) و حدنصاب لازم برای پذیرش عضویت، به این شرح دسته‌بندی می‌شوند:

الف) پدیدآوردن و انتشار آثاری برای مخاطبان کودک و نوجوان شامل

بند ۱- تألیف و نشر کتاب، چه آثار ادبی محض (شعر، داستان، فیلم‌نامه و نمایش‌نامه) و چه دیگر قالب‌های نگارشی (سفرنامه، نثر ادبی، نقد و…) و چه آثار علمی و دینی، دست کم ۳ کتاب ‌

بند ۲- ترجمه و نشر کتاب، چه آثار ادبی محض (شعر، داستان، فیلم‌نامه و نمایش‌نامه) و چه دیگر قالب‌های نگارشی (سفرنامه، نثر ادبی و…) و چه آثار علمی و دینی، دست کم ۵ کتاب

بند ۳- تألیف و ترجمه و نشر آثار ادبی محض (شعر، داستان، فیلم‌نامه و نمایش‌نامه) در مطبوعات کودک و نوجوان، دست‌کم ۳۲ اثر

بند ۴- تألیف و ترجمه و نشر سایر آثار نوشتاری در مطبوعات کودک و نوجوان، دست کم ۵۶ اثر

بند ۵- تألیف و ترجمه و نشر مقاله­ در کتاب­‌های مرجع (فرهنگ‌نامه­‌ها، دانش­‌نامه­‌ها و دایره‌المعارف­‌ها) ویژه­‌ی کودکان و نوجوانان، دست کم ۲۴ اثر

 ب) پدیدآوردن و انتشار آثار تخصصی در زمینه‌ی ادبیات و مطبوعات کودک و نوجوان      

بند ۱- تألیف، ترجمه و نشر دست‌کم یک عنوان کتاب تألیفی یا ۲ کتاب ترجمه در قالب پژوهش

بند ۲- انجام دست‌کم ۵ طرح پژوهشی حتی با انتشار محدود

بند ۳- تألیف، ترجمه و نشر دست کم ۳۶ نقد یا ۸ مقاله‌ی نظری یا پژوهشی و یا ۱۰ مقاله‌ی پژوهشی تألیفی در کتاب­‌های مرجع (فرهنگ‌­نامه­‌ها، دانش‌نامه­‌ها و دایره­المعارف­‌ها)

تبصره‌ی ۱- از میان آثاری که اثر ادبی محض به­ شمار نمی­آیند، ارائه‌ی آثاری که صرفاً آموزشی، کمک‌درسی و یا برای اطلاع‌رسانی منتشر شده باشند، قابل قبول نیست.

تبصره‌ی ۲-  در صورتی‌که ناشر آثار، خود پدیدآورنده باشد، حدنصاب مذکور دو برابر خواهد شد.

تبصره‌ی ۳- کتاب­‌هایی که شامل مجموعه آثار چند نفر باشند، در حکم نشریه به ­شمار می‌­آیند.

تبصره‌ی ۴- ارائه‌­ی آثاری که مشمول بندهای گوناگون این ماده باشند، قابل قبول است و برای پذیرش عضویت، مجموع امتیازهای پدیدآورنده محاسبه می­‌شود.

تبصره‌ی ۵- هنگامی که به­‌طور آشکار روشن نیست اثر متقاضی عضویت، برای مخاطب کودک و نوجوان منتشر شده یا خیر، می­‌توان فهرست­‌نویسی خانه‌ی کتاب و دیگر نهادهای دست‌اندرکار را ملاک قرار داد.

تبصره‌ی ۶- پرداخت حق عضویت و پذیرش اساس‌نامه نیز جزو شرایط عضویت است.

ماده‌‌ی ۳- شرایط پذیرش عضو وابسته

هیئت‌مدیره می­‌تواند افرادی را که حائز دست‌کم یک سوم شرایط مذکور در ماده‌ی ۲ باشند، به شرط ابراز تمایل به استمرار فعالیت و مؤثر بودن در کمک به جلب افکار عمومی و گسترش و توسعه‌­ی مسائل و موضوعات ادبیات و مطبوعات کودک و نوجوان، به عنوان عضو وابسته به عضویت انجمن بپذیرد.

تبصره‌ی ۱- اعضای وابسته همه‌ی­ تعهدها و مسئولیت‌­های عضویت در انجمن را می­‌پذیرند و از امتیازهای عمومی عضویت در انجمن نیز برخوردار خواهند شد؛ اما در مجمع عمومی حق رأی نخواهند داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.