نشست ”ضرورت‌های تاسیس نهاد ملی کودکی” در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در هفته کودک و به مناسبت روز جهانی کودک انجمن نویسندگان کودک و نوجوان میزبان کارشناسان و فعالان حقوق و ادبیات کودک و نوجوان است. معصومه انصاریان عضو هیات مدیره انجمن و دبیر نشست‌های فرهنگی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان درباره‌ی انگیزه‌ی برگزاری این نشست گفت: «در حال حاضر مجموعه‌ی بزرگی از نهادها و سازمان‌ها در زمینه‌ی کودکان مشغول فعالیت هستند که متاسفانه با یکدیگر تعامل و هماهنگی مناسبی ندارند. از همین رو ضروری است که نهادی به سیاست‌گذاری جامع برای کودکان بپردازد و بتواند تمامی نهادها و سازمان‌های مربوط را با یکدیگر هماهنگ کند.

در این نشست که روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه ساعت ۵ تا ۷ عصر برگزار می‌شود، کاووس نگینی مدیر طرح «نهاد ملی حمایت از کودک»، اهداف و ضرورت تأسیس چنین نهادی را موضوع محوری بحث خود قرار خواهد داد. ضرورت سیاست‌گذاری برای کودکان از منظر آموزش و پرورش، سلامت، تغذیه، تفریح و فرهنگ، ضرورت تدوین یک برنامه‌ی جامع برای کودکان از دیگر محورهای سخنرانی نگینی است.

هم‎چنین در این نشست، شهرام اقبال‎زاده پژوهشگر و مترجم و دبیر پیشین انجمن نویسندگان کودک و نوجوان از «طرح بنیاد ملی کودکی» که پیش‌تر در مطبوعات و محافل ادبی به آن پرداخته به تفصیل سخن می‎گوید.

نشانی انجمن: تهران خیابان سمیه، بین مفتح و فرصت، کوچه پروانه، شماره ۲

ورود علاقه‌مندان وفعالان حوزه کودکان به این نشست آزاد است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید