فراخوان کارگاه و مسابقه کتاب تصویری سپیدار (با موضوع محیط زیست) منتشر شد

0

کتاب‌های نردبان (وابسته به شرکت انتشارات فنی ایران) با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن تصویرگران ایران؛ نویسندگان و تصویرگران را دعوت می‌کند تا برای شرکت در کارگاه و مسابقه آفرینش کتاب تصویری سپیدار با موضوع محیط زیست با ما همراه شوند. این کارگاه و مسابقه با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن تصویرگران ایران برگزار می‌شود و در نهایت تصویرگر کتاب برگزیده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیای ایتالیا و نویسنده برگزیده به نمایشگاه بین ‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ اعزام می‌شوند.
علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تماس ۸۸۵۰۵۰۵۵-۰۲۱ داخلی ۱۱۲۰ تماس بگیرند.


علاقه‌مندان بعد از خواندن شرایط حضور در کارگاه که در ادامه ذکر شده، باید فرم شرکت در مسابقه و کارگاه را که به پیوست این خبر آمده است را پر کرده و همراه آثار خود به دبیرخانه کارگاه و مسابقه تصویری سپیدار ارسال کنند.
۱٫ کارگاه و مسابقه کتاب تصویری در یک نگاه
• داوطلبان شرکت در کارگاه و مسابقه، فرمی را که در پیوست این فراخوان آمده است، تکمیل و همراه با مدارک دیگر ارسال کنند.
• از میان داوطلبان شرکت‌کننده در مسابقه ۴۰ نفر (۲۰ نویسنده و ۲۰ تصویرگر) برای حضور در کارگاه کتاب تصویری برگزیده می‌شوند.
• برگزیدگان در تیم‌های ۲ نفره ( یک تصویرگر و یک نویسنده) زیر نظر اساتید در کارگاه شرکت می‌کنند و تا پایان کارگاه کتاب تصویری خود را ارائه خواهند کرد.
• از میان ۲۰ کتاب تولید شده در کارگاه، بهترین کتاب انتخاب خواهد شد و تصویرگر کتاب برگزیده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیای ایتالیا و نویسنده برگزیده به نمایشگاه بین ‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ اعزام می‌شوند.
۲٫ نحوه شرکت در مسابقه:
داوطلبان شرکت در کارگاه و مسابقه، سه نمونه از آثار خود را که در زمینه کودکان کار کرده‌اند، همراه با فرم تکمیل شده پیوست و به ترتیب زیر به نشانی ما ایمیل می‌کنند:
• نویسندگان: ۳ داستان کودک؛
• تصویرگران: ۳ نمونه تصویرگری که برای داستان کار کرده‌اند.
تبصره ۱: تصویرگران و نویسندگانی که می‌خواهند باهم در یک تیم کار کنند، باید نمونه آثار خود را همراه هم و در یک فایل ارسال کنند.
تبصره۲: تصویرگرانی که خود تجربه نوشتن داستان دارند و یا نویسندگانی که تجربه کار تصویرگری دارند(نویسنده-تصویرگر) در صورتی که مایل باشند به تنهایی کار آفرینش کتاب تصویری را انجام دهند، باید نمونه اثری را که ارسال می‌کنند در برگیرنده هردو وجه کار باشد.
۳٫ کارگاه:
• کارگاه کتاب تصویری محیط زیستی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار خواهدشد.
• در کارگاه، هر کتاب تصویری از مرحله ایده اولیه تا طرح، استوری‌برد، اجرای نهایی و لی‌آت توسط هنرجویان و زیر نظر اساتید مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و خلق خواهد شد.
• کارگاه زیر نظر استادان: کیانوش غریب‌پور و هدی حدادی (از تصویرگران)، فریدون عموزاده خلیلی (نویسنده) و یک متخصص محیط‌زیست برگزار خواهد شد.
۴٫ زمان‌بندی:
• مهلت ارسال آثار: آثار باید حداکثر تا ۳۰ مرداد به دبیرخانه ارسال شود.
• معرفی برگزیدگان کارگاه: هنرمندان پذیرفته شده برای حضور در کارگاه کتاب تصویری حداکثر تا ۱۰ شهریور ماه معرفی می‌شوند.
• زمان برگزاری کارگاه: کارگاه کتاب تصویری محیط زیستی در مهر ماه برگزار خواهد شد.
• اعلام نام برگزیدگان: کتاب‌های برگزیده کارگاه حداکثر تا پایان آبان ماه و بهترین کتاب (با جایزه سفر به بولونیا و فرانکفورت) حداکثر تا هفته اول آذر، طی مراسمی معرفی و اعلام خواهد شد.
۵٫ سایر شرایط:
۱- کتاب‌های نردبان (شرکت انتشارات فنی ایران) صرفا هزینه رفت و آمد و اقامت دو نفر از برگزیدگان کارگاه را که از سوی هیات داوران معرفی می‌شوند به نمایشگاه کتاب بولونیا و نمایشگاه کتاب فرانکفورت را تقبل می‌کند.
تبصره: تهیه ویزا برعهده برگزیدگان خواهد بود.
۱- حقوق چاپ و نشر کتاب‌های برگزیده (از میان ۲۰ کتاب کارگاه) متعلق به انتشارات فنی ایران خواهد بود و شرکت‌کنندگان در کارگاه حق چاپ و انتشار کتاب‌های برگزیده کارگاه (متن و تصویر آن‌ها) و یا واگذاری ایده‌ها و طرح‌های مطرح شده در کارگاه را در هیچ جای دیگری نخواهند داشت.

۲- برای کتاب‌هایی که جهت چاپ در انتشارات تصویب می‌شوند و به روال معمول قرارداد تنظیم خواهد شد و حق التالیف و حق التصویر کتاب‌ها پرداخت خواهد شد.
ایمیل: info@entesharat.com
آدرس ما: تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، پلاک ۲۴، انتشارات فنی ایران، طبقه اول، دبیرخانه سپیدار
دریافت فرم شرکت در کارگاه و مسابقه از طریق کانال تلگرامی @sepidaraward

به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید