پخش زنده‌ی برگزاری مراسم مجازی نکوداشت سوسن طاقدیس

0

از سوی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان انجام می‌شود:
پخش زندۀ برگزاری مراسم مجازی نکوداشت سوسن طاقدیس

مراسم نکوداشت سوسن طاقدیس پنجشنبه هجدهم اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از فعالان عرصۀ ادبیات کودک و نوجوان به طریق مجازی و به صورت گفت‌وگوی زنده برگزار خواهد شد.

روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: با توجه به درگذشت زنده‌یاد سوسن طاقدیس در ایام شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری مجلس یادبود حضوری برای این بانوی نویسنده، به پاس قدردانی از یک عمر خدمات شایسته و ارزندۀ ایشان در راستای غنای وجوه مختلف ادبیات کودک و نوجوان، مراسم یادبودی در ساعت ٩ شب پنجشنبه هجدهم اردیبهشت برگزار و از طریق صفحۀ اینستاگرام انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی https://www.instagram.com/nevisak/ برای همگان قابل مشاهده خواهد بود.

در این برنامه ویژه که با عنوان «به یاد سوسن باغ کودکی» توسط مهسا ملک‌مرزبان اجرا خواهد شد، فریدون عموزاده خلیلی، رودابه حمزه‌ای، حمیدرضا شاه‌آبادی، محمود برآبادی، منوچهر اکبرلو، هدی حدادی، ریحانه جعفری و شکیب شیخ‌الملوکی (فرزند سوسن طاقدیس) به گفت‌وگوی زنده در خصوص سوسن طاقدیس و نقش وی در ادبیات کودک و نوجوان ایران خواهند پرداخت.

همچنین بخش دیگری از این برنامه به پخش فیلمی با حضور مصطفی رحمان‌دوست، دکتر مهدی حجوانی، فرهاد حسن‌زاده، طاهره ایبد، لاله جعفری و نقی سلیمانی دربارۀ سوسن طاقدیس، داستان‌خوانی فریبا نباتی، احمد راهنما و جمعی از کودکان سرزمین‌مان و همچنین شعرخوانی افسون امینی اختصاص خواهد داشت.

سوسن طاقدیس، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، پنجم اردیبهشت‌ماه ١٣٩٩ بر اثر عارضه قلبی از دنیا رفت. او که سال ۱۳۳۸ در شیراز به دنیا آمده بود، فعالیت داستان‌نویسی حرفه‌ای خود را با مجلۀ کیهان بچه‌ها آغاز کرده بود. «قدم یازدهم»، «زرافه من آبی است»، «پشت آن دیوار آبی»، «هزار سال نگاه»، «تو هم آن سرخی را می‌بینی»، «دخترک و فرشته‌اش»، «بزغاله‌های سبز»، «یکی بود» و «جوراب سوراخ» از جمله آثار متعدد وی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است.

به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید