کامبوزیا در قلب‌های بچه‌های ایران ماند

0

پیام انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به مناسبت درگذشت کامبوزیا پرتوی
کامبوزیا در قلب‌های بچه‌های ایران ماند

آهای! چه کسی بلد است زنبورک بزند؟ چه کسی می‌تواند با صدای زنبورک غصه‌ها را دور کند؟ دارم صدایش را می‌شنوم… گوش کنید… گوش کنید…
گربه‌ی خوش‌صدا منم
ببین چه خوب ساز می‌زنم
با صدای زنبورکم
غصه‌ها رو دور می‌کنم!
ما در این روزهای تلخ و دردناک، دوباره‌ گربه‌ی آوازه‌خوان را لازم داریم تا بیاید ‌‌و با صدای زنبورکش غصه‌ها را از چشم و دلمان دور کند!
یک نفر باید پیدا شود. یک نفر باید دوباره بیاید و به اندازه‌ی یک سبد خیلی خیلی بزرگ کلوچه بپزد، ما لازم داریم که همه با هم در آن سبد بزرگ کلوچه قایم شویم تا دوباره راه خانه‌مان را پیدا کنیم!
یک نفر دوباره… یک نفر مثل…
* * *
«کامپوزیا پرتوی»، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان یگانه‌‌ی ما، خالق شخصیت‌های به یادماندنی برای بچه‌های نسل دهه‌ی شصت، از میان ما رفت. این که نام و قصه‌ی شخصیتی خلق شده در اثری هنری، تا چند دهه در ذهن بچه‌های ایران حک شود، فرصتی نیست که هر هنرمندی از آن بهره‌مند شده باشد؛ اما «کامبوزیا پرتوی» با گلنار و ترانه و گلدونه در قلب‌های بچه‌های ایران ماند.
انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، ضمن این‏که خود را همراه همه‌‏ی تشکل‌‏ها و فعالان حوزه‏‌ی ادب و هنر کودک و نوجوان سوگوار می‏‌داند؛ درگذشت این هنرمند بزرگ را به خانواده‌‏ی آن عزیز، دوستان و همکارانش و همه‌‏ی ‏اهالی هنر تسلیت می‏‌گوید.

به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه بنویسید